A| A| A
et | ru

Esileht

Tuleohutuskampaania 2013

KONTROLLI SUITSUANDURIT JA AITA KA LÄHEDASTEL SAMA TEHA

 

Päästeamet korraldab 28 oktoobrist kuni 10 novembrini suitsuanduri teemalise teavituskampaania. Kampaania kutsub inimesi üles nii enda kui lähedaste suitsuandureid kontrollima ja vajadusel patareid vahetama.

Tulekahjude statistikast on viimasel ajal hakanud välja joonistuma mõned murettekitavad tendentsid. Näiteks leidub põhilise riskirühma ehk eakate kodudes üha rohkem suitsuandureid, mis polnud tulekahju puhkemise ajal töökorras tühja või eemaldatud patarei tõttu. Sageli on suitsuanduri patarei vahetamine eakatele endile keeruline nende piiratud liikumisvõime tõttu. Seepärast on tähtis, et kõik aktiivses eas inimesed oma lähedasi eakaid külastades veenduksid, et nende suitsuandurid on töökorras.

Sel korral tuletatakse teavituskampaaniaga meelde suitsuanduri ja selle kontrollimise vajalikkust. Eestikeelset sihtrühma teavitatakse sellest, et suitsuanduri testimine on lihtne ja vajalik; venekeelset sihtrühma aga suitsuanduri, kui elupäästja vajalikkusest. Sõnumi eripärad tulevad sellest, et venekeelne elanikkond ei pea suitsuandurit nii vajalikuks kui eestikeelne elanikkond. Eestikeelsel elanikkonnal on aga probleemiks see, et kiputakse testnupu vajutamist unustama. Elusid päästab vaid töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Vaata suitsuanduri paigaldamise õpetust

Vaata suitsuanduri hooldamise õpetust

 

TELEKLIPID

Kõigis suuremates kohalikes eesti- ja venekeelsetes telejaamades esitatakse 35-sekundilist täisversiooni ja 20- sekundilist meeldetuletavat versiooni. Klippides kujutatakse eakaid inimesi, kes pääsevad napilt tulekahjust, sest nende suitsuanduri patarei oli tühjaks saanud ning andur ei reageerinud enam suitsule.

Klipis rõhutatakse, et suitsuanduri kontrollimine on väga oluline ning kui sinu eakatel lähedastel anduri kontrollimine üle jõu käib, siis abista neid.

Telereklaami esitatakse ka kaubanduskeksuste sisetelevisioonis ja ühistranspordis.

 

RAADIO

Raadioreklaamis kasutatakse teleklippidest tuttavat motiivi.

Lisaks Rahvusringäälingu- ja Eesti Ringhäälingute Liidu kanalitele esitatakse raadioreklaami kaubanduskettide siseraadiotes.

Kuula raadioreklaam eesti keeles

Kuula raadioreklaami vene keeles

 

TRÜKIREKLAAM

Trükireklaame esitatakse tänavatel välireklaamidena ja ajalehtedes. Neis kujutatakse telereklaami läbivat stseeni ja põhisõnumeid.

Trükimeedia.jpg

Sündmuste kalender

  E T K N R L P